HAKKIMDA HAKKIMDA

Hakkımda

Ocak 1961 de Zonguldakta doğdum. İlk ve orta okul öğrenimimi Tokat ve Edirne’de yaptım.

Açılan giriş sınavını kazaranak lise eğitimime 1976-1978 yıllarında Ankara Fen Lisesinde devam ettim. Üniversite Giriş Sınavında Fen puanında Türkiye yedincisi oldum ve İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesini birincilikle kazandım.

Üniversite öğrenimim süresince Tübitak burs sınavında birinci oluşum nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Şeref Bursu aldım.

İç Hastalıkları intern lüğümü Londra Ealing General Hospital da yaptım. Ekim 1984 – Temmuz 1986 arasında Siirt’te pratisyen olarak mecburi hizmetimi tamamladım.

1986 yılında Haydarpaşa Numune Hastanesi Radyodiagnostik bölümünde ihtisas eğitimime başladım. İhtisasım süresince İstanbul Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim dalında bilgisayarlı tomografi, anjiografi ve girişimsel radyoloji konusunda 12 ay süre ile rotasyoner olarak çalıştım. Ağustos 1989 da “Yenidoğan ve Süt Çocuğunda İntracranial Ultrasonografi” konulu tezimi hazırlayarak uzman oldum. Eylül 1989 da aynı hastaneye baş asistan olarak atandım.

1985 yılında başladığım Anadolu Üniversitesi İş İdaresi Bölümünü 1989 yılında bitirdim.

Ekim 1991 de girdiğim sınavda Radyodiagnostik dalında doçent ünvanı aldım. Haziran 1993 de Sağlık bakanlığının sınavını geçerek Haydarpaşa Numune Hastanesi Radyoloji Servisine şef muavini olarak atandım Şubat 1995 de San Diego da Tabar ın Mamografi kursuna katıldım.

Eylül 1998 de sağlık bakanlığının sınavını geçerek Siyami Ersek Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Radyoloji servisine şef olarak atandım.

2004 yılında radyolojide Profesör ünvanı aldım.

14 adedi yurt dışı, 33 adedi yurt içi toplam 47 adet yayınlanmış makalem, 39 adet çeşitli kongre, sempozyum, panel ve kursta davetli olarak konuşmam, 21 adet yurt içi bildirim, 8 adet yurt dışı, 48 adet yurt içi posterim bulunmaktadır. Beş kitapta bölüm yazarlığım mevcuttur. Yayınlanmış makalelerim yurtdışında 20 den fazla yabancı kitabta ve çeşitli yayınlarda kaynak olarak gösterildi.

Halen Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Ana Bilim Dalında ve Radiologica Görüntüleme Merkezinde Meme Radyolojisinde çalışmaktayım.

Türk Radyoloji Derneğine, Tıbbi Görüntüleme ve Girişimsel Radyoloji Derneğine üyeyim.

Prof.Dr.Levent Çelik İmza