CEVAPLANMIŞ SORULAR

Soru : zinnur
14.03.2015

Hocam, Kardeşim hiçbir şikayeti yokken tedbir amaçlı sağlık kontrolü yaptırdı. Meme ultrasonunda; sağ meme saat 12 hizasında areola kenarında 1 cm. uzaklıkta 12.5 10.5mm. boyutlarında hafif lobüle konturlu ve bitişiğinde 9 3 mm. boyutlarında hipoekoik heterojen lezyonlar izlenmiştir denmekte olup 3 ay sonrası kontrol önerilmiştir. Mammografi raporunda ise; sağ meme üst orta kesimde sınırlarının çevre meme dokusu ile örtüldüğü düşünülen yaklaşık 15mm.boyutunda nodüler dansite izlenmiştir ve meme US' de tanımlanan lezyona karşılık geldiği düşünülmektedir denmiştir. Kardeşim 47 yaşında olup hiç çocuk sahibi olmamıştır. Sonuçları değerlendirmenizi rica ediyorum.Çok teşekkür ederim.Kolay gelsin.

Cevap : Prof. Dr. Levent Çelik
21.03.2015

Radyolojik imajların raporu bir tarif ve  yorumdur. İmajları gören radyoloğunuz gördüklerini tarif etmiş, bunların sonunda da bir yorum yazıp, size tavsiyede bulunmuştur.
Bu kadar detay gereken bir tarifin üstüne imajları görmeden bir şey söylemek mümkün değil.
Bunları en doğrusu radyoloğunuz imle yüz yüze konuşmanız.
Eğer doktorunuzla aranızda net bir güven ilişkisi kurulmadı ise bu tetkiklerinizle birlikte başka bir radyoloğa baş vurup ikinci görüş alabilirsiniz.
Geçmiş olsun.

doktorunuza danisin
DOKTORUNUZA DANIŞIN
Prof. Dr. Levent Çelik sorularınızı yanıtlıyor. Aşağıdaki linke tıklayarak sorunuzu gönderebilirsiniz.