CEVAPLANMIŞ SORULAR

Soru : Talip
27.12.2014

sol memede st 8 düzeyinde düzgün konforlu 5.5x3mm boyutlarında benign natürde solid bir lezyon izlenmiştir(FKD?,FA? ). Ayrıca bu düzeyde yine subareolar alanda büyüklüğü 10mm lik olan içerisinde milimetrik kist kümeleri izlenmiştir (FKD). Sağ memede st 9 düzeyinde düzgün konforlu oval 10.5x5.5 mm boyutlarında benign natürde ayrı bir kitle izlenmiştir .eski tetkikleriyle karşılaştırıldığında anlamlı boyut değişikliği yoktur . sonuç =her iki memede benign olduğu düşünülen bulgular .yıllık momogrofi koltrolleri önerilir. annem 23 yıldır bu konuyla ilgili tedavi görmekte .net bir cevap alınmış değil bu sefer ki kontrollerinde fazlaca soru işararetinin bulunması aklımızı karıştırdı .us sonucu budur açıklamamıza yardımcı olabilirmisiniz . şimdiden çok teşekkür ederiz .

Cevap : Prof. Dr. Levent Çelik
2.01.2015

Tetkiklerinizii mümkünse her zaman düzenli olarak saklayan bir kurumda, aynı radyoloğa yaptırmaya özen gösterin. Bazı bulgular için yorum ancak zaman içinde oluşmaktadır.
Yada kafanız çok karıştı ise tüm eski tetkikleriniz ile birlikte meme konusunda uzmanlaşmış bir radyoloğa baş vurup ikinci görüş alabilirsiniz.
Geçmiş olsun. 

doktorunuza danisin
DOKTORUNUZA DANIŞIN
Prof. Dr. Levent Çelik sorularınızı yanıtlıyor. Aşağıdaki linke tıklayarak sorunuzu gönderebilirsiniz.